KRİPTO PARALAR HAFTAYA NASIL BAŞLADI? YENİ HAFTANIN İLK SAATLERİNDE ÖNE ÇIKAN GELİŞMELER

KRİPTO PARALAR HAFTAYA NASIL BAŞLADI? YENİ HAFTANIN İLK SAATLERİNDE ÖNE ÇIKAN GELİŞMELER

Bitcoin fiyatı yazı hazırlandığı sırada (27.03.2023) 27.943 dolarda bulunuyordu. Son 24 saatte neredeyse hiç hareket etmeyen BTC ilgi kaybı yaşıyor. Kripto para piyasalarındaki kümülatif işlem hacmi 32 milyar dolara kadar geriledi. Kripto paraların kümülatif değeri ise 1,15 trilyon dolarda bulunuyor. ETH, BNB, XRP, ADA ve diğer birçok altcoin düne göre neredeyse aynı fiyat seviyesinde bulunuyor. Devam eden bankacılık krizinin daha büyük bir yıkımı tetikleme riski yatırımcıların ilgisini azalttı. Genel olarak hafta sonlarının çok düşük hacimli geçtiğini düşünürsek son durgunluk makul karşılanabilir. Öte yandan Bitcoin piyasa hakimiyeti %46 seviyesinde bulunurken Dolar Endeksi (DXY) yeniden 103 bölgesine yaklaştı.

Haftanın Öne Çıkan Altcoinleri

En büyük 100 kripto para arasında yazı hazırlandığı sırada devasa kazançlarını koruyan altcoinler yoktu. FLR, NEXO, XRP, XDC ve LTC haftayı %10’u aşkın kazançla kapatmaya hazırlanıyor. Son 24 saatte ise FLRXDC ve NEXO dışında en büyük 100 kripto arasında kayda değer yükseliş yaşayan olmadı. Bu hafta Fed faiz kararı piyasalara yön verecekken SEC’in saldırgan tutumu 25bp artışa rağmen risk iştahını önemli ölçüde köreltti. Yatırımcılar daha fazla soruşturma ve savcılık şikayetinin sırasını beklediğinden endişelendiği için altcoinlerden uzaklaşıyor. Yakın zamanda Ripple davasının neticesini görürsek ve XRP zafer elde ederse tüm altcoinler için hızlı yükselişlere şahitlik edebiliriz.

Haftanın bir de kırmızıya boyananları vardı. Listenin başında yeni airdrop yapılan Arbitrum (ARB) token var. İlk listelendiği dakikalarda 10 dolara kadar sıçrayan fiyat daha önce de ifade ettiğimiz gibi adil değeri olan 1,5 dolar seviyelerine geriledi. Yazı hazırlandığı sırada haftalıkta %89 kayıpla 1,1 dolarda bulunuyordu. IMX ve RNDR ise haftayı sırasıyla %27, %21 kayıpla kapatmaya hazırlanıyor.

BTC fiyatı yaklaşık 1 haftadır yatay hareketlerine devam ediyor. Bitcoin'de yaşanan %2 ve %3'lük düşüş hareketleri altcoinlerin %5'den fazla düşüş yaşamasına neden oluyor. Peki Bitcoin ve altcoin yatırımcılarının dikkat etmesi gereken destek ve direnç seviyeleri nereler?

Bitcoin Fiyat Analizi! Yükseliş Devam Edecek Mi?

Bitcoin'in 4 saatlik fiyat grafiğini incelediğimizde, önemli direnç bölge aralığı olan 28,300$ seviyesine yakın hareket ediyor. BTC fiyatı 28.300$ seviyesindeki direnç aralığını kıramaz ise bu bölgeden düşüş hareketini başlatabilir.

Bitcoin (BTC) 28.300$ seviyesinin üzerinde 4 saatlik mum kapanışları yapması halinde yükseliş hedefi ilk etapta 28.800$ seviyeleri olacaktır.

Birçok yatırımcı bitcoin için yükselişin devam edeceğini düşünse de, bazı analistlere göre bitcoin 25.500$ seviyelerine kadar düşüş gerçekleştirmeli.

Orta Vadeli Bitcoin Fiyat Analizi! Yükseliş Trendi Devam Ediyor mu?

Bitcoin'in grafiğini 12 saatlik grafikte incelediğimizde, önemli direnç bölgesi olan 28.600$ seviyelerinden satış ile karşılaşarak 26.600$ seviyelerindeki desteğine temas etmiş durumda.

BTC fiyatı 28.600$ seviyesinin üzerinde günlük mum kapatamaz ise düşüş trendini bu bölgeden başlatarak tekrar 26.600$ seviyelerine düşüşünü gerçekleştirebilir.

BTC fiyatı 26.600$ seviyesinin altında günlük mum kapanışı yaparsa, düşüş hareketine 25.250$ seviyelerine kadar devam edeceğini düşünülüyor. Bitcoin (BTC) 25.250$ seviyesini destek edinirse yükseliş hareketine bu bölgeden başlatabilir.


SON DAKİKA !

Siz de kaldıraçlı işlemler sayesinde piyasa negatif olsa bile, düşük teminatlarla yüksek kazançlar elde etmek istemez misiniz? Yeni nesil yatırım araçlarıyla tanışmak, uzmanların yatırımlarını değerlendirdiği yöntemleri öğrenmek ve yönlendirmek artık çok kolay. Bültenimize üye olan herkese 30 dakika boyunca ücretsiz olarak piyasanın güncel değerlendirmesini yapıyoruz. Böylece marketing değeri yüksek tamamen risksiz olarak, grafikler aşağı yönlü hareket etse bile yüksek kazançlar elde etmenizi sağlıyoruz. Popüler yatırım uzmanlarının uyguladığı tüm stratejileri açıklıyoruz. Bültenimize üye olarak Ücretsiz Piyasa yorumu hizmetimizden yararlanmak için bizlere ulaşabilirsiniz.