Son Dakika

BORSA YENİ GÜNE DÜŞÜŞLE BAŞLADI

BORSA YENİ GÜNE DÜŞÜŞLE BAŞLADI

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, güne yüzde 0,34 azalışla 4.926,41 puandan başladı. Açılışta BIST 100 endeksi, önceki kapanışa göre 16,77 puan ve yüzde 0,34 değer kaybederek 4.926,41 puana geriledi. Bankacılık endeksi yüzde 3,23, holding endeksi yüzde 0,21 azalış kaydetti. Sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 1,33'le madencilik, en çok gerileyen bankacılık oldu. Bankacılık endeksindeki düşüş, Akbank'ın temettü vermesinin ardından fiyatındaki düzeltme ile gerçekleşti.

JANET YELLEN: "DÜNYA BANKASI İÇİN SERMAYE ARTTIRIMINI KABUL ETMİYORUZ."

JANET YELLEN: "DÜNYA BANKASI İÇİN SERMAYE ARTTIRIMINI KABUL ETMİYORUZ."

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Dünya Bankası için sermaye artırımı talep etmediklerini belirtti. Yellen, Bakanlığın 2024 mali yılında uluslararası programlar için talep ettiği bütçeye ilişkin ABD Temsilciler Meclisinde gerçekleştirilen oturuma katıldı. Buradaki konuşmasında, Dünya Bankası için sermaye artışı talep etmediklerini söyleyen Yellen, "Dünya Bankası yatırımlarının yanı sıra özel kaynakların da daha iyi seferber edildiğini görmek istiyoruz, ancak şu anda bir sermaye artışı talep etmiyoruz." ifadesini kullandı.

EKONOMİK GÜVEN ENDEKSİ AÇIKLANDI

EKONOMİK GÜVEN ENDEKSİ AÇIKLANDI

Ekonomik güven endeksi, martta bir önceki aya göre yüzde 0,2 azalarak 98,8 değerini aldı. Türkiye İstatistik Kurumu, mart ayına ilişkin ekonomik güven endeksi verilerini açıkladı. Buna göre, ekonomik güven endeksi şubat ayında 99,1 iken, mart ayında yüzd 0,2 oranında azalarak 98,8 değerini aldı.