BİTCOİN FİYATINDA BÜYÜK DÜŞÜŞ

BİTCOİN FİYATINDA BÜYÜK DÜŞÜŞ

Elon Musk’ın şirketi SpaceX’in 373 milyon dolar değerindeki Bitcoin‘lerini sattığı iddiası üzerine Bitcoin yüzde 10’dan fazla değer kaybederek 26 bin doların altına indi. Bu durum, son 24 saat içinde kripto para piyasasından 70 milyar doların silinmesine neden oldu. Bu düşüş, uzun vadeli yatırımcılar için yeni Bitcoin almak için iyi bir fırsat olabilir.


Bitcoin’in Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) 4 saatlik zaman diliminde 9,43 seviyesine ulaştığını belirten kripto para analisti Ali Martinez, Bitcoin’in fiyatının bu RSI seviyelerine en son dokunduğunda güçlü bir şekilde yükseldiğini hatırlattı.


Bitcoin’in şu anki görünümü düşüş trendinde olsa da, her düşüşte kademeli alım yapmayı düşünenler için iyi bir fırsat olabilir. Altcoinlerde devam eden düşüş trendinin ardından Bitcoin de büyük bir düşüş yaşadı ve bu durum kripto para piyasasında geniş çaplı bir düşüşe neden oldu.


Zincir üzeri veri sağlayıcısı Santiment, Bitcoin’in fiyatındaki son düşüşle birlikte “düşüşleri satın al” yönünde yapılan çağrıların sayısının arttığını belirtti. Bu çağrıların sayısı 17 Ağustos’ta son dört ayın en yüksek seviyesine ulaştı.


Son düşüşte balinaların oldukça aktif olduğunu gösteren Santiment verileri, 1 milyon doların üzerindeki Bitcoin işlemlerindeki kayda değer artışın, büyük yatırımcıların bu düşüş sırasında aktif olduklarını gösterdiğini belirtti. Santiment’ın verileri, büyük cüzdan sayısının düşmüyor olması, büyük yatırımcıların düşüşe rağmen piyasayı terk etmediklerini gösteriyor.


- Bitcoin, SpaceX'in BTC sattığı iddiası üzerine yüzde 10'un üzerinde düşerek 26 bin doların altına indi.

- Bu düşüş Bitcoin'in Göreceli Güç Endeksi'nin (RSI) fiyatın daha önce sıçrama yaptığı bir seviyeye ulaştırdı.

- Dahası zincir üzeri veriler, "dipten satın al" çağrılarının arttığını ve büyük yatırımcıların piyasada aktif kaldığını gösteriyor.


En büyük kripto para Bitcoin (BTC), Elon Musk’ın SpaceX’inin 373 milyon dolar değerindeki BTC’lerini sattığı iddiası üzerine yüzde 10’un üzerinde sert bir düşüşle 26 bin dolarına altına geriledi. Bitcoin’in fiyatındaki düşüş aynı zamanda kripto para piyasasının geri kalanının değerinde yüzde 7’nin üzerinde erimeye neden olarak son 24 saat içinde piyasadan 70 milyar doların silinmesine neden oldu.


Yazım sırasında son 24 saatte yüzde 8,09 düşüşle 26 bin 336 dolardan işlem gören Bitcoin’deki bu düşüş uzun vadeli yatırımcılar için çantalarını doldurmak için iyi bir fırsat olabilir. Popüler kripto para analisti Ali Martinez, Bitcoin’in Göreceli Güç Endeksi’nin (RSI) 4 saatlik zaman diliminde 9,43 seviyesine ulaştığını açıkladı. BTC’nin fiyatı bu RSI seviyelerine en son dokunduğunda güçlü şekilde sıçramıştı.


Bitcoin’de “Dipten Satın Al” Çağrılarının Sayısı Artıyor

Altcoinler’de bir haftadır devam eden düşüş trendinin ardından Bitcoin’de kendi büyük düşüşünü yaptı ve bu kripto para piyasasının genelinde daha geniş çaplı bir düşüşle sonuçlandı.  Zincir üzeri veriler Bitcoin’in fiyatındaki son düşüşle yapılan satın al çağrılarının sayısını artırdığını gösteriyor. Zincir üzeri veri sağlayıcısı Santiment‘e göre Bitcoin’de “düşüşleri satın al” yönünde yapılan çağrıların sayısı 17 Ağustos’ta son dört ayın en yüksek seviyesine ulaştı.


Santiment, kripto para piyasasında düşen fiyatlardaki kısmi toparlanmada “dipten satın al” yönündeki çağrıların sayısında artış olmasının etkili olduğunu ve bu çağrıların sayısının Nisan ayından bu yana görülen en yüksek seviyeye ulaştığını bildirdi.


SON DAKİKA !

Siz de kaldıraçlı işlemler sayesinde piyasa negatif olsa bile, düşük teminatlarla yüksek kazançlar elde etmek istemez misiniz? Yeni nesil yatırım araçlarıyla tanışmak, uzmanların yatırımlarını değerlendirdiği yöntemleri öğrenmek ve yönlendirmek artık çok kolay. Bültenimize üye olan herkese 30 dakika boyunca ücretsiz olarak piyasanın güncel değerlendirmesini yapıyoruz. Böylece marketing değeri yüksek tamamen risksiz olarak, grafikler aşağı yönlü hareket etse bile yüksek kazançlar elde etmenizi sağlıyoruz. Popüler yatırım uzmanlarının uyguladığı tüm stratejileri açıklıyoruz. Bültenimize üye olarak Ücretsiz Piyasa yorumu hizmetimizden yararlanmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Telegram:  https://t.me/finanshaber