EYT TEKLİFİ YARIN KOMİSYONDA GÖRÜŞÜLECEK

EYT TEKLİFİ YARIN KOMİSYONDA GÖRÜŞÜLECEK

Emeklilikte yaşatakılanlar (EYT) kanun teklifi yarın TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülecek. Emeklilik başvuruları, düzenlemenin yürürlüğe girmesinden hemen sonra yapılacak. Milyonların beklediği EYT anlaşması sonuçlandı. Tasarı Kongre Başkanlığı'na sunuldu.

Teklifin yarın Kongre'nin Planlama ve Bütçe Komisyonu'nda görüşülmesi planlanıyor. Bu düzenleme ile 2.25 milyon kişiye emekli maaşı bağlanmaktadır.

EYT'de bu süreç nasıl işliyor? EYT'de bundan sonraki süreç nasıl işleyecek?

 

 "Komisyon aşamasından sonra Genel Kurul aşaması gelir. Bu nedenle Genel Kurul'un onayından sonra Resmi Gazete'de yayımlanacak ve 8 Eylül 1999 tarihinden önce yeni dönemlerle istihdam edilen kişilere emekli olma imkanı tanınacaktır. Bu noktada emeklilik başvuru süreci başlar.

Başvuru ne zaman yapılacak?

EYT'nin yaş sınırı yoktur. Kadınlar için 20, erkekler için 25 yaş.

İkramiye gününü kaçıranlar analık ve askerlik borçları ile tamamlayabilirler. Şartları sağlayanlar ise süre sınırı olmaksızın SGK veya e-devlet başvurusunda bulunabilirler. Maaş, emeklilik başvurusunun yapıldığı ayı takip eden aydan itibaren ödenir.

Emekli maaşları kesintisiz olarak ödenmeye devam ediyor. Teklif bu ay yasalaşacak ve EYT üyelerinin ilk maaşları Mart ayında ödenecek.


Sizde kaldıraçlı işlemler sayesinde piyasa negatif olsa bile, düşük teminatlarla yüksek kazançlar elde etmek istemez misiniz? Yeni nesil yatırım araçlarıyla tanışmak, uzmanların yatırımlarını değerlendirdiği yöntemleri öğrenmek ve yönlendirmek artık çok kolay. Bültenimize üye olan herkese 30 dakika boyunca ücretsiz olarak piyasanın güncel değerlendirmesini yapıyoruz. Böylece marketing değeri yüksek tamamen risksiz olarak, grafikler aşağı yönlü hareket etse bile yüksek kazançlar elde etmenizi sağlıyoruz. Popüler yatırım uzmanlarının uyguladığı tüm stratejileri açıklıyoruz. Bültenimize üye olarak Ücretsiz Piyasa yorumu hizmetimizden yararlanmak için bizlere ulaşabilirsiniz.