ALTINDA BEŞ HAFTANIN REKOR SEVİYESİ GÖRÜLDÜ

ALTINDA BEŞ HAFTANIN REKOR SEVİYESİ GÖRÜLDÜ

Altın, ABD'de bir dizi ekonomik verinin parasal sıkılaştırmada sona yaklaşıldığı yönündeki iyimserliği güçlendirmesiyle beş hafta içindeki en büyük günlük yükselişini yaşadı.


Altın, politika yapıcıların parasal sıkılaştırma döngülerinin sonuna yaklaştığı yönündeki iyimserliği yeniden alevlendiren ekonomik raporların tetiklemesiyle beş hafta içindeki en büyük günlük yükselişi yaşadı. Spot altın ons başına 1.920 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ons altın ve bankalararası Dolar/TL kuru üzerinden hesaplanan gram altın ise 1.680 TL seviyelerinden alıcı buluyor. Tahvil getirileri, zayıf müşteri talebi nedeniyle Ağustos ayında Amerikan ticari faaliyetinin durgunlaştığını gösteren ABD verilerinin açıklanmasının ardından Çarşamba günü Hazine getirileri, zayıf müşteri talebi nedeniyle Ağustos ayında Amerikan ticari faaliyetinin durgunlaştığını gösteren ABD verilerinin açıklanmasının ardından Çarşamba günü eğri boyunca gerilemesi sonrası istikrar kazandı. 10 yıllık Almanya faiz oranı da zayıf Avrupa PMI verilerinin ardından düştü.

Swap yatırımcıları, yetersiz gelen verilere yanıt olarak Fed'in daha fazla parasal sıkılaştırma yapacağı yönündeki fiyatlamalarını geri çevirirken yüksek faizler ve tahvil getirileri, faiz içermeyen metal için genellikle olumsuz olarak değerlendirilir. MKS PAMP Metal Stratejisi Başkanı Nicky Shiels'e göre, gelen bir dizi zayıf ABD PMI verisinin Fed'in "uzun süre daha yüksek faizler" söylemini değiştirmesi pek mümkün olmasa da rapor, sabit gelir, değerli metaller ve para birimleri genelinde dengesiz konumlanmanın yeniden dengelenmesine yol açtı. Yatırımcıların dikkati, Jackson Hole Ekonomi Sempozyumu’nda Fed Başkanı Jerome Powell'ın Cuma günü yapacağı ve ABD Merkez Bankası’nın enflasyonu kontrol altına almak için yol haritasındaki son adımları paylaşabileceği konuşmasına çevrilmiş durumda.


SON DAKİKA !

Siz de kaldıraçlı işlemler sayesinde piyasa negatif olsa bile, düşük teminatlarla yüksek kazançlar elde etmek istemez misiniz? Yeni nesil yatırım araçlarıyla tanışmak, uzmanların yatırımlarını değerlendirdiği yöntemleri öğrenmek ve yönlendirmek artık çok kolay. Bültenimize üye olan herkese 30 dakika boyunca ücretsiz olarak piyasanın güncel değerlendirmesini yapıyoruz. Böylece marketing değeri yüksek tamamen risksiz olarak, grafikler aşağı yönlü hareket etse bile yüksek kazançlar elde etmenizi sağlıyoruz. Popüler yatırım uzmanlarının uyguladığı tüm stratejileri açıklıyoruz. Bültenimize üye olarak Ücretsiz Piyasa yorumu hizmetimizden yararlanmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Telegram:  https://t.me/finanshaber