19 MART 2023 DEV YÜKSELİŞ SONRASI BİTCOİN ANALİZİ

19 MART 2023 DEV YÜKSELİŞ SONRASI BİTCOİN ANALİZİ

Dokuz ay sonra BTC yeniden yükseldi ve 2023'te önceki tüm kargaşa unutuldu. Bitcoin (BTC) fiyatı bu yazının yazıldığı sırada 27.000 doların üzerinde. Ocak ve Şubat aylarında yükselişe geçen kripto para birimi, bu ay bir büyük kazanım daha elde etti. Üstelik önemli engeller de yavaş yavaş aşılıyor. Peki kripto para birimleri hakkında yeni olan ne?


BİTCOİN'DEN AYLARDIR BEKLENEN YÜKSELİŞ GELDİ !

Birçok uzman, Bitcoin'in bu hafta sonu benzer bir ralliye başlayabileceğini tahmin etti. Aslında oldu. Bitcoin fiyatı Binance borsasında Cumartesi günü erken saatlerde 27.756 dolara ulaştı. Bu heyecan verici artış, 30.000 dolarlık beklentileri daha da artırdı. Bu arada, açığa satışlar 200 milyon dolardan fazla kaybetti. Şubat ayında çoğunlukla 20.000-24.000$ aralığında işlem gören BTC, ABD dolarının Mart başında değer kaybetmesinin ardından 20.000$'ın altına düştü. Bununla birlikte, birkaç ABD bankasının son zamanlarda çökmesi, daha fazla yatırımcıyı Bitcoin'e itti.

MatrixPort'un araştırma başkanı Markus Thielen, BTC'nin fiyatının geçen hafta ABD hükümetinin Pazar günü mevduat kurtarma paketini başlatmasının ve yerel banka hisselerinin önümüzdeki Pazartesi piyasa açılmadan önce düşmesinin ardından arttığını söyledi. Thielen, BTC mevcut yükselişini sürdürebilirse bir sonraki hedefin 28.000 dolar veya 30.000 dolar olacağını söyledi.

KRİPTO PARA PİYASASINDA SON DURUM

Bitcoin'in değerindeki son artış, piyasayı tamamen yeşile çevirdi, ancak Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine karşı satış yapmak bir serseri oldu. Coinglass verilerine göre, son 24 saatte 227 milyon dolarlık pozisyon tasfiye edildi ve 66.373 tüccar etkilendi. BTC'nin hakimiyeti %50'ye yaklaşırken, kripto para birimlerinin kümülatif değeri 1,15 trilyon doları aştı. Bu, altcoinlerin karını sınırlar. Örneğin, Bitcoin her hafta %32,23 yükselirken, ADA, MATIC ve DOGE gibi altcoinler %10 ile %13 arasında yükseldi.

Bu hafta en çok kazandıran altcoinler CFX, MASK, STX, IMX, MAGIX ve AGIX oldu. Bunlar sırasıyla %170 ve %64'lük artışlar yaşadı.


ABD'NİN BANKACILIK SİSTEMİNDE ÇIKAN SORUNLAR KRİPTOYU NASIL ETKİLER?

FDIC trilyonlarca dolarlık varlığı sigortaladığında, kesinlikle bir emsal oluşturacaktır. Başkan Yellen geçtiğimiz günlerde iflas eden banka sigortasındaki 250.000 dolarlık limiti kaldırdığını söylese de, bu gelecek için bir emsal oluşturmamalı. 13 Mart'ta yayınlanan bir analiz, birçok bankanın sigortasız mevduatı geri çekme riskiyle karşı karşıya olduğunu ve bunun "sigortasız mevduat sahiplerinin yalnızca yarısının" sigortalı mevduatı çekmesine neden olduğunu ortaya koydu. mevduat sahipleri 300 milyar dolar risk altında.” Sahibine zarar verme riski.

ABD Temsilciler Meclisi Çoğunluk Sözcüsü Tom Emer, FDIC Başkanı Martin Gruenberg'e 15 Mart'ta yazdığı bir mektupta, FDIC'nin bankacılık endüstrisindeki "son istikrarsızlığa karşı silahlanacağını" yazdı ve "tüm kripto para birimi etkinliğini ortadan kaldırdığı" bildirildi. Amerika Birleşik Devletleri'nden sordu. Emer, bu önlemlerin "son derece uygunsuz" olduğu ve "daha fazla finansal istikrarsızlığa" yol açabileceği konusunda uyardı. Tüm bu olaylar mevcut bankacılık sisteminin saçmalıklarını gözler önüne seriyor. Bu süreç kripto para birimlerine iki şekilde fayda sağlar. İkinci fayda, büyük bir oyun değiştirici olacak.

Federal Rezerv Zorunlu Niceliksel Kolaylaştırma ve Kripto Para Birimleri Büyük Değerlemelere Ulaşıyor. Bankacılık sisteminin kripto para birimleri kadar güvenli olmadığı göz önüne alındığında, insanlar varlıklarının en azından bir kısmını kolayca çürüyen, kolayca taşınabilir ve likit bir varlık olan Bitcoin'e (BTC) yönlendiriyor. Bu aşama, Bitcoin'in 1 milyar kullanıcı hedefine doğru büyük bir adım atacak. Talepteki bu artış ve Bitcoin'in bir değer deposu olarak yaygın kabul görmesi, orta vadede para biriminin genişlemesinden çok daha büyük bir etkiye sahip olabilir.


SON DAKİKA !

Siz de kaldıraçlı işlemler sayesinde piyasa negatif olsa bile, düşük teminatlarla yüksek kazançlar elde etmek istemez misiniz? Yeni nesil yatırım araçlarıyla tanışmak, uzmanların yatırımlarını değerlendirdiği yöntemleri öğrenmek ve yönlendirmek artık çok kolay. Bültenimize üye olan herkese 30 dakika boyunca ücretsiz olarak piyasanın güncel değerlendirmesini yapıyoruz. Böylece marketing değeri yüksek tamamen risksiz olarak, grafikler aşağı yönlü hareket etse bile yüksek kazançlar elde etmenizi sağlıyoruz. Popüler yatırım uzmanlarının uyguladığı tüm stratejileri açıklıyoruz. Bültenimize üye olarak Ücretsiz Piyasa yorumu hizmetimizden yararlanmak için bizlere ulaşabilirsiniz.