PREFABRİK EV VE KONTEYNERLERDEKİ KDV %1 'E İNDİRİLDİ

PREFABRİK EV VE KONTEYNERLERDEKİ KDV %1 'E İNDİRİLDİ

Olağanüstü hal ilan edilen bölgelerde kullanılan prefabrik ve konteyner evlerin temini için yıl sonuna kadar montaj ve kurulum dahil KDV %1 olarak uygulanacak.

Mal ve Hizmetlere İlişkin KDV Oranlarının Belirlenmesine İlişkin Cumhurbaşkanlığı Kararında Değişiklik Yapılmasına Dair Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.


 Eklenen geçici hükümle birlikte, “deprem acil durum bildirimi” verilen valiliklerde kullanılan prefabrike bina ve konteyner evlerin temininde montaj ve montaj dahil %1 oranında KDV oranı uygulanacağı kararlaştırıldı. Yüzyılın felaketi." 

 

 Prefabrike binalar ve konteynerlerdeki KDV yıllık %1'e düşürülmüştür. 

 

 Daire Başkanlığı'nın 14 Şubat'ta aldığı kararla, afetzedelere prefabrik yapı ve konteyner temini ile KDV Kanunu'nun 17(1) maddesinde sayılan kurum ve kuruluşlara %1 oranında KDV uygulanması öngörülmüştür. Olağanüstü hal ilan edilen bölgelerdeki operasyonlar 31 Aralık'a kadar devam edecek.


Siz de kaldıraçlı işlemler sayesinde piyasa negatif olsa bile, düşük teminatlarla yüksek kazançlar elde etmek istemez misiniz? Yeni nesil yatırım araçlarıyla tanışmak, uzmanların yatırımlarını değerlendirdiği yöntemleri öğrenmek ve yönlendirmek artık çok kolay. Bültenimize üye olan herkese 30 dakika boyunca ücretsiz olarak piyasanın güncel değerlendirmesini yapıyoruz. Böylece marketing değeri yüksek tamamen risksiz olarak, grafikler aşağı yönlü hareket etse bile yüksek kazançlar elde etmenizi sağlıyoruz. Popüler yatırım uzmanlarının uyguladığı tüm stratejileri açıklıyoruz. Bültenimize üye olarak Ücretsiz Piyasa yorumu hizmetimizden yararlanmak için bizlere ulaşabilirsiniz.