CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: "ENFLASYONLA İLGİLİ GELİŞMELER VAR."

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN: "ENFLASYONLA İLGİLİ GELİŞMELER VAR."

Cumhurbaşkanı Erdoğan, gelecek yılın ilk çeyreğinde enflasyonla ilgili olumlu gelişmeleri görmeye başlayacaklarını ifade etti. Erdoğan, Orta Vadeli Program'ı açıkladıktan sonra Türk ekonomisine artan ilginin G20 toplantısında da yükseldiğini belirtti. ABD'de bu ilginin artarak devam etmesinden memnuniyet duyduklarını vurguladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, New York'ta düzenlenen 78. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu ziyaretinin ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.


Erdoğan, ABD ziyareti sonunda New York'taki Türkevi'nde gazetecilerle yaptığı söyleşide, BM 78. Genel Kurulu genel görüşmelerine katılmak üzere gerçekleştirdikleri New York ziyaretlerini tamamladıklarını ve bu ziyaretin son derece verimli ve yoğun geçtiğini ifade etti.


Cumhurbaşkanı Erdoğan, Genel Kurul hitabının yanı sıra birçok temasta bulunduğunu belirtti ve şunları söyledi:


"Genel Kurul görüşmeleri öncesinde, 17 Eylül'de Ahıska Türkleri ile bir araya gelerek vatandaşlık haklarını kazanan kardeşlerimize kimliklerini takdim ettik. Ayrıca, Türk-Amerikan Ulusal Yönlendirme Komitesi'nin toplantısında burada yaşayan vatandaşlarımızla hasret giderdik. 18 Eylül'de düşünce kuruluşu temsilcileriyle bir toplantı gerçekleştirdik ve uluslararası gündemi etkileyen konularda fikir alışverişinde bulunduk.


Eşim Emine Erdoğan'ın liderliğinde başlatılan "Küresel Sıfır Atık İyi Niyet Beyanı"na imza attık. Aynı gün Amerikan Ticaret Odası'nın organizasyonuyla düzenlenen 2023 Concordia Zirvesi'nde iş dünyasının temsilcilerine hitap ederek Türkiye'nin iş imkanları hakkında konuştuk. Genel Kurul görüşmelerinin teması, "Güvenin Yeniden Tesisi ve Küresel Dayanışmanın Yeniden Canlandırılması" idi. Açılış oturumunda yaptığımız konuşmada, insanlığın güvenli ve refah bir geleceğe ulaşması için atılması gereken adımlara vurgu yaptık.


Uluslararası barış ve güvenliğin korunması açısından önemli konuları dile getirdik ve aile kurumunun korunmasının önemine vurgu yaptık. "Dünya Beşten Büyüktür" çağrımıza destek artıyor ve bu, insanlık için olumlu bir gelişme.


Son olarak, BM Genel Sekreteri Sayın Guterres'in de reform ihtiyacına dikkat çektiği bir görüşme gerçekleştirdik. Küresel sistemin sorunlarını çözme kabiliyetinin azaldığı bir dönemde bu tespitin önemi büyük.


New York ziyaretimiz sırasında birçok liderle kabuller ve görüşmeler gerçekleştirdik. Gürcistan Başbakanı Sayın Garibaşvili, Elon Musk, Cezayir Cumhurbaşkanı Sayın Tebbun, NATO Genel Sekreteri Sayın Stoltenberg, Polonya Cumhurbaşkanı Sayın Duda, İtalya Başbakanı Sayın Meloni, İsrail Başbakanı Sayın Netanyahu, Yunanistan Başbakanı Sayın Miçotakis, Güney Afrika Cumhurbaşkanı Sayın Ramaphosa ve Malezya Başbakanı Sayın Enver İbrahim ile görüşmelerimiz oldu. Bu görüşmelerde ülkemizdeki yatırım fırsatlarını, ticari iş birliklerini ve diğer meseleleri ele aldık.


Amerikan Yahudi Toplumu Çatı Kuruluşlarıyla bir araya gelerek, İslam düşmanlığı ve Anti-semitizmle mücadelede iş birliği imkanlarını değerlendirdik. Türkevi binamız, bu yıl da dünya liderleriyle yapılan bu görüşmelere ev sahipliği yaptı.


Ziyaretimiz sırasında Amerikan medya kuruluşlarıyla mülakatlar gerçekleştirdik. Umarım yaptığımız görüşme ve temaslar, ülkemiz ve insanlık için hayırlara vesile olur."
KAZANMAK İSTEYENLER İÇİN ;

SON DAKİKA !

Siz de kaldıraçlı işlemler sayesinde piyasa negatif olsa bile, düşük teminatlarla yüksek kazançlar elde etmek istemez misiniz? Yeni nesil yatırım araçlarıyla tanışmak, uzmanların yatırımlarını değerlendirdiği yöntemleri öğrenmek ve yönlendirmek artık çok kolay. Bültenimize üye olan herkese 30 dakika boyunca ücretsiz olarak piyasanın güncel değerlendirmesini yapıyoruz. Böylece marketing değeri yüksek tamamen risksiz olarak, grafikler aşağı yönlü hareket etse bile yüksek kazançlar elde etmenizi sağlıyoruz. Popüler yatırım uzmanlarının uyguladığı tüm stratejileri açıklıyoruz. Bültenimize üye olarak Ücretsiz Piyasa yorumu hizmetimizden yararlanmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Telegram:  https://t.me/finanshaber