ABD BANKACILIK SİSTEMİ GÜÇLENDİRİLECEK

ABD BANKACILIK SİSTEMİ GÜÇLENDİRİLECEK

ABD Başkanı Joe Biden, "Kongre ve banka düzenleyicilerini, bankaların tekrar iflas etme olasılığını azaltmak ve Amerikan işletmeleri ile küçük işletmeleri korumak için bankalara ilişkin kuralları sıkılaştırmaya çağırıyorum" dedi. ABD bankacılık sistemindeki son gelişmeler hakkında yaptığı açıklamada Biden, Silicon Valley Bank'a (SVB) ve yönetimine, imzacıların iflaslarıyla ilgili olarak son zamanlarda gösterdikleri hızlı hareket için teşekkür etti.

Biden, Amerikalıların bankacılık sisteminin güvenli olduğuna inandığını ifade ederek, "mevduat ihtiyacınız olduğunda orada olacak" dedi. Ülke genelinde bu bankalarda hesap açan küçük işletmeler, çalışanlarına ödeme yapabileceklerini ve faturalarını ödeyebileceklerini bilerek rahat nefes alabilirler. "

Biden, Federal Deposit Insurance Corporation'ın (FDIC) SVB ve Signature Banks'ın kontrolünü ele geçirdiğini ve Hazine Bakanı Janet Yellen ile banka düzenleyicilerinden oluşan ekibinin harekete geçtiğini hatırlattı. Biden, bu konuda atılan adımlarla ilgili olarak, bu bankalarda mevduatı bulunan müşterilerin bugünden itibaren fonlara erişebileceklerini söyledi.

Banka Müdürü Kovuldu


 Joe Biden, vergi mükelleflerinin bu işlemlerden zarar görmeyeceğini vurgulayarak, paranın FDIC'ye ödenen ücretlerle karşılanacağını söyledi.

Biden, "Eğer bir banka FDIC tarafından devralınırsa, orada hiçbir banka müdürü çalışmamalı" diyerek olaya karışan banka müdürünün kovulacağını da sözlerine ekledi.

Biden, bankalardaki yatırımcıların bilinçli olarak risk aldıkları için korumasız olduklarına işaret ederek, riskler işe yaramazsa yatırımcıların para kaybedeceğini ve kapitalizmin böyle işlediğini söyledi.

Biden, bankaların bu duruma nasıl geldiğine dair önemli soru işaretleri olduğunu ve faillerin neden hesap vermeleri gerektiğinin tam olarak anlatılması gerektiğini söyledi. Biden, böyle bir şeyin tekrar yaşanma riskinin azaltılması gerektiğinin altını çizerek, "2008'de Obama ve Biden yönetimlerinde yaşadığımız krizin önüne geçebilmemiz için SVB, Signature Banks ve diğer finans kuruluşları, bunun sağlanması için adımlar attılar. Kriz önlendi. Şu gerekliliklerden bazıları: "Kongre ve banka düzenleyicilerinden bu tür iflasların tekrar meydana gelme olasılığını azaltmak, işletmeleri korumak için bankalara ilişkin kuralları sıkılaştırmalarını istedim ve Sizden Amerika'nın küçük işletmelerini korumanızı istiyoruz.

ABD'nin son iki yılda kaydettiği ekonomik ilerlemeden bahseden Biden, bu çerçevede ne gerekiyorsa yapacağını vurguladı ve bu ilerlemenin devam etmesi gerektiğini söyledi.


Siz de kaldıraçlı işlemler sayesinde piyasa negatif olsa bile, düşük teminatlarla yüksek kazançlar elde etmek istemez misiniz? Yeni nesil yatırım araçlarıyla tanışmak, uzmanların yatırımlarını değerlendirdiği yöntemleri öğrenmek ve yönlendirmek artık çok kolay. Bültenimize üye olan herkese 30 dakika boyunca ücretsiz olarak piyasanın güncel değerlendirmesini yapıyoruz. Böylece marketing değeri yüksek tamamen risksiz olarak, grafikler aşağı yönlü hareket etse bile yüksek kazançlar elde etmenizi sağlıyoruz. Popüler yatırım uzmanlarının uyguladığı tüm stratejileri açıklıyoruz. Bültenimize üye olarak Ücretsiz Piyasa yorumu hizmetimizden yararlanmak için bizlere ulaşabilirsiniz